Paraqitja numerike e Kuvendit tė Kosovės

120 vende nė Kuvendin e Kosovės:
 • 100 vende pėr tė gjitha subjektet politike nė Kosovė
 • 10 vende tė ruajtura pėr pėrfaqėsuesit e komunitetit serb
 • 10 vende tė ruajtura pėr pėrfaqėsuesit e komuniteteve tjera:
  • 4 vende pėr komunitetet e romėve, ashkalinjve dhe  egjiptasve (RAE)
  • 3 vende pėr komunitetin boshnjak
  • 2 vende pėr komunitetin turk
  • 1 vend pėr komunitetin goran

Grupet politike nė Kuvendin e Kosovės

Gjithsej 120

 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com