Lista e deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės

Periudha e tretė Legjislative (13.12.2007 - 03.11.2010)

Hajdin Abazi

Hajdin Abazi

Funksionet nė Kuvendin e Kosovės

  Partia

  Tė dhėna personale

  • I lindur mė 30.04.1959 nė Gadish/Gjilan
  • I martuar

  Arsimimi

  • Studimet pėr Bachelor nė Filozofi-nė Universitetin e Lundit (Suedi)
  • Studimet pėr master nė filozofi tė shkencės-nė Institutin e Filozofisė nė Universitetin e Lundit (Suedi)

  Aktivitete dhe funksione, tė tanishme apo paraprake

  • Shkrime analitike nė tė pėrditshme kosovare
  • Kryetar i KK tė Ferizajt prill-nėntor 2000
  • Ndihmėsministėr pėr informim nė Ministrinė e Mbrojtės nė QPK
  • Ligjėrues i epistemologjisė dhe i shkrimit akademik

  Gjuhė tjetėr pėrveē amtares

  • Njeh gjuhėn suedeze dhe atė angleze, ndėrsa kupton gjuhėn gjermane dhe atė serbe

  Adresa

  • Ferizaj
   

  Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

  Tel: 038 211 186

  Email: asd@sadfsdf.com

  Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

  Tel: 038 211 186

  Email: asd@sadfsdf.com