Lajmet e fundit

Pasurohet fondi i librave tė Bibliotekės sė Kuvendit tė Kosovės

E Mėrkure, 19.12.2007
Qė nga fillimi i punės sė Bibliotekės sė Kuvendit tė Kosovės, nė ambiente tė reja, vazhdon pasurimi i fondeve tė saj me libra tė lėmenjve tė ndryshėm nga institucione vendėse e ndėrkombatare. Nė fondet e kėsaj biblioteke kanė arritur libra nga Instituti Kombėtar Demokratik pėr Marrėdhėnie Ndėrkombėtare (NDI), Biblioteka Kombėtare dhe Universitare e Kosovės, Universiteti Oxford, Parlamenti Evropian, kryetari Kuvendit Kolė Berisha, Parlamenti Francez, shtėpia botuese “Anton Pashku” dhe z. Alfons Letenze, ekspert i lartė ligjor i Projektit tė BE-sė pėr Mbėshtetje tė Kuvendit tė Kosovės.

Tė theksojmė se projektin e ambientit tė ri tė bibliotekėės e kanė ndihmuar Biblioteka Kombėtare dhe Universitare dhe Projekti pėr Mbėshtetje tė Kuvendit tė Kosovės, tė cilėt kanė kontribuuar, si nė aspektin e pajisjes sė bibliotekės me literaturė shkencore, ashtu edhe nė pėrgatitjen profesionale tė stafit tė bibliotekės. Ėshtė krijuar kėshtu njė ambient i pėrshtatshėm pėr ta ruajtur, kultivuar dhe pėr ta shfrytėzuar librin nga ana e deputetėve.
Pasurohet fondi i librave tė Bibliotekės sė Kuvendit tė Kosovės
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com