Lajmet e fundit

Kryekuvendari Krasniqi dėnon ashpėr sulmet ndaj pjesėtarėve tė KFOR-it

E Premte, 01.06.2012
Me rastin e operacionit tė KFOR-it pėr tė hequr barrikadat nė veri tė Kosovės, tė cilat u shoqėruan me veprime tė dhunshme nga ana e strukturave kriminale serbe, kryekuvendari Krasniqi dėnon ashpėr sulmet ndaj paqeruajtėsve, tė cilėt gjenden nė mision paqeje nė Kosovė. Ēdo sulm mbi pjesėtarėt e KFOR-it , ėshtė sulm mbi demokracinė, mbi lirinė dhe perspektiven e qytetarėve tė Kosovės.

Kryetari i Kuvendit tė Kosovės, dr. Jakup Krasniqi, u bėn thirrje qytetarėve pėr qetėsi e vetėpėrmbajtje dhe respektim tė rendit dhe ligjit.

Operacioni i KFOR-it pėr tė liruar rrugėt nga barrikadat e vendosura nga strukturat e jashtėligjshme ėshtė nė funksion tė lėvizjes sė lirė tė tė gjithė qytetarėve pa dallim etnie.

Kryetari i Kuvendit u uron shėrim sa mė tė shpejtė pjesėtarėve tė KFOR-it.

 

Kryekuvendari Krasniqi dënon ashpër sulmet ndaj pjesëtarëve të KFOR-it
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com