Lajmet e fundit

Me rastin e anėtarėsimit tė Kroacisė nė Bashkimin Evropian

E Hėnė, 01.07.2013
Kryetari i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, dr. Jakup Krasniqi e ka uruar kryetarin e Parlamentit tė Republikės sė Kroacisė, z. Josip Leko, me rastin e hyrjes sė Republikės sė Kroacisė nė Bashkimin Evropian. Nė telegramin e urimit tė kryeparlamentarit Krasniqi thuhet:


I nderuar zoti Kryetar,


Nė emėr tė deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės dhe nė ermin tim personal, me rastin e hyrjes sė Republikės sė Kroacisė nė Bashkimin Evropian, kam kėnaqėsinė dhe nderin e madh t'ju shpreh urimet mė tė pėrzemėrta dhe mė tė sinqerta ju dhe tėrė popullit tė Republikės sė Kroacisė.

Kjo ditė e shėnuar pėr Kroacinė, mė jep rastin, t'ju siguroj pėr angazhimin tim dhe tė Kuvendit tė Kosovės pėr tė vazhduar thellimin e mėtejshėm tė marrėdhėnieve
tona tė shkėlqyera dhe tė partneritetit strategjik midis shteteve tona, nėpėrmjet bashkėpunimit tė frytshėm nė tė gjitha fushat me interes tė pėrbashkėt.

Ju lutem zoti Kryetar, pranoni shprehjen e konsideratės sime mė tė lartė pėr Ju dhe pėr popullin e Kroacisė.

 

Me rastin e anëtarësimit të Kroacisë në Bashkimin Evropian
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com