Arkivi

Periudha e dytė Legjislative (23.11.2004 - 12.12.2007)

Kolė Berisha

Funksionet nė Kuvendin e Kosovės

Partia

Tė dhėna personale

 • I lindur mė 26.10.1947 nė Dobėrdol
 • I martuar, dy fėmijė

Arsimimi

 • Fakulteti Juridik

Aktivitete dhe funksione, tė tanishme apo paraprake

 • Ka punuar mėsues nė Ujmirė dhe nė Gllarevė tė Klinės;
 • Sekretar i Gjimnazit “Luigj Gurakuqi” nė Klinė
 • Anėtar i Kryesisė sė degės sė LDK-sė nė Klinė, nė dy mandate dhe kryetar i Komisionit pėr pajtimin e familjeve tė hasmuara;
 • Nėnkryetar i LDK-sė nga viti 1998;
 • Anėtar i Kėshillit Transitor tė Kosovės;
 • Mė 10 mars tė vitit 2006 ėshtė zgjedhur kryetar i Kuvendit tė Kosovės;
 • Sipas pozitės ėshtė anėtar i Grupit Negociator pėr pėrcaktimin e statusit tė Kosovės.
 • Mė 28 mars tė vitit 1989 arrestohet nga regjimi serb pėr shkak tė qėndrimeve dhe tė aktivitetit tė tij politik e kombėtar.
 • Ka botuar dy libra: "Ditari i njė izolanti" dhe "Kosova - plagė qė pikon".
 • Shkruan prozė dhe poezi.

Adresa

 • Bregu i Diellit, rr. Sali Nivica, no. 60, Prishtinė
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com