Arkivi

Periudha e dytė Legjislative (23.11.2004 - 12.12.2007)

Nexhat Daci

Funksionet nė Kuvendin e Kosovės

Partia

Tė dhėna personale

  • I lindur mė 26.07.1944 nė Tėrnoc
  • I martuar, baba i tre fėmijėve

Arsimimi

  • Diplomė universiteti, magjistraturė, doktoraturė
  • Studime pasdoktorature (Angli)
  • Kurs pasuniversitar (Belgjikė)

Aktivitete dhe funksione, tė tanishme apo paraprake

  • Universiteti i Prishtinės: profesor ordinar qė nga viti 1983
  • Autor i katėr teksteve universitare
  • 1995–2002: Kryetar dhe Sekretar Gjeneral i Akademisė sė Shkencave dhe tė Arteve tė Kosovės
  • Anėtar i Akademisė Evropiane pėr Ambient (Gjermani)
  • Anėtar i Shoqatės Kimike Amerikane

Gjuhė tjetėr pėrveē amtares

  • Anglisht
  • Serbisht
  • Kroatisht
  • Gjermanisht (pasive)

Adresa

  • Velania 18/IV, Prishtinė
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com