Lista e deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės

Periudha e tretė Legjislative (13.12.2007 - 03.11.2010)

Alush Gashi

Alush Gashi

Funksionet nė Kuvendin e Kosovės

  Partia

  Tė dhėna personale

  • I lindur mė 04.10.1950
  • I martuar

  Arsimimi

  • Dr. med.; mr. sc.; dr. sci.
  • Profesor i anatomisė, specialist i kirurgjisė se pėrgjithshme
  • Profesor (vizitor) nė Fakultetin e Mjekėsisė tė Universitetit tė Kalifornisė nė San Francisko
  • Qėndrime tė shumta studimore nė Amerikė dhe nė Evropė
  • Autor i veprave profesionale dhe shkencore tė botuara nė Kosovė, Evropė Perėndimore dhe Amerikė

  Aktivitete dhe funksione, tė tanishme apo paraprake

  • Dekan i Fakultetit tė Mjekėsisė nė Prishtinė
  • Kėshilltar i presidentit dr. Ibrahim Rugova Anėtar i Kryesisė sė Kėshillit pėr Mbrojtjen e Drejtave dhe Lirive tė Njeriut
  • Anėtar i Kryesisė sė LDK-sė
  • Sekretar pėr Marrėdhėnie me Jashtė i LDK-sė
  • Kryetar i Grupit Parlamentar tė LDK-sė

  Gjuhė tjetėr pėrveē amtares

  • Anglisht

  Adresa

  • Prishtinė
   

  Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

  Tel: 038 211 186

  Email: asd@sadfsdf.com

  Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

  Tel: 038 211 186

  Email: asd@sadfsdf.com