Archive

Second Legislation Period (23.11.2004 - 12.12.2007)

Myrvete Dreshaj-Baliu

Functions in the Assembly of Kosovo

  Party

  Personal Data

  • Date of birth 05/04/1966 in Tedel (Vrellė) tė Burimit (Istogut)
  • E martuar, dy fėmijė

  Education

  • 1989-1993: Fakulteti i Filologjisė, Dega e Letėrsisė dhe e Gjuhės Shqipe
  • 1994-1996: studimet pasuniversitare
  • 2002: magjistėr i shkencave filologjike
  • 1997-2003: asistente pėr grupin e lėndėve gjuhė dhe letėrsi shqipe nė Fakultetin e Mėsuesisė tė Universitetit tė Prishtinės
  • 2002: ligjėruese e lėndės Histori e letėrsisė shqipe nė Fakultetin e Edukimit tė Universitetit tė Prishtinės
  • Veprat
  • 2000: Pajtimi i gjaqeve 1990-1992, (bashkautore), Instituti Albanologjik i Prishtinės
  • 2002: Jusuf Gėrvalla - jeta dhe vepra (tezė e magjistraturės)
  • 2004: Konteksti i shkrimit (studime dhe ese), Era, Prishtinė

  Past and Present Activities and Functions

  • 1984-1987 dhe 1989-1990: e burgosur politike pėr lirinė e Kosovės.
  • 1990-1992: nismėtare dhe veprimtare nė Lėvizjen e Pajtimit tė Gjaqeve.
  • 1991-1996: anėtare e Kėshillit tė Pėrgjithshėm tė LDK-sė.
  • 1996-1999: anėtare e Kryesisė nė Shoqatėn e tė Burgosurve Politikė
  • 2004:anėtare e Kryesisė sė AGK-sė

  Address

  • Ulpianė, Prishtinė
   

  Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

  Tel: 038 211 186

  Email: asd@sadfsdf.com

  Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

  Tel: 038 211 186

  Email: asd@sadfsdf.com