Lista e deputetėve tė Kuvendit tė Kosovės

Periudha e katërt Legjislative (12.12.2010 - 07.05.2014)

Jeton Svirca

Funksionet nė Kuvendin e Kosovės

   Grupi parlamentar

  • KKR

  Partia

  • Koalicioni pėr Kosovė tė Re (KKR)

  Tė dhėna personale

  • I lindur mė 06.12.1984 nė Prishtinė
  • I pamartuar

  Arsimimi

  • Shkolla e mesme e1ektroteknike “Gjin Gazulli”, Prishtinė
  • Universiteti mbretėror “Iliria” - Fakulteti i Menaxhmentit dhe Informatikės

  Aktivitete dhe funksione, tė tanishme apo paraprake

  • Nënkryetar i PD-së për çështje rinore (2009) Udhëheqës i administratës së PD-së (2005-2010) Nënkryetar i Vizionit Rinor (2006-2009) Udhëheqës i zyrës për informim në PD (2008) Udhëheqës i Vizionit Rinor në PD (2009) Udhëheqës i Komisionit për Kulturë, Rini, dhe Sport (2010) Ka kryer punë profesionale, si : audio montazha, video-efekte dhe montazha, dizajne grafike, ueb dizajne, etj. I certifikuar për lidership të ri nga (NDI) I trajnuar për fushata zgjedhore nga NDI Ngritja e fondeve, udhëheqja efektive, edërtimi i ekipeve dhe komunikim me Media- i certifikuar nga Menagement and Development Association (MDA)

  Adresa

  • Prishtinė

  Telefoni

  • 044 450 763
   

  Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

  Tel: 038 211 186

  Email: asd@sadfsdf.com

  Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

  Tel: 038 211 186

  Email: asd@sadfsdf.com